جمعه, 04 اسفند 1396

واژ‌هٔ چاپ و صورت قدیمی‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از واژ‌هٔ مغولی چاو دانسته‌اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. چاپ در لغت به‌ معنای نقش ، اثر ، مُهر و نشان آمده است و در متون مختلف کلمات طبع ، باسمه و تافت به عنوان مترادف آن به کار رفته است.

چاپ ديجيتال ورقی یکی از روش‌های تبدیل سريع تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی است. این روش امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا را در تیراژ محدود فراهم می‌آورد. امکان تغییر تصاویر و محتویات صفحه (اطلاعات متغیر) در اين روش محيا است.

بروشور شامل مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک نوع محصول ، فواید و عملکردهای احتمالی آن ، نحوه مصرف ، قیمت ، تنوع رنگی (درصورت داشتن) و در مجموع اطلاعاتی که در انتخاب محصول برای مصرف کننده مفید است ، می باشد.

محصولی است که از بسیاری جهات دارای مشابهت های قابل توجه با بروشور است. عمده تفاوت آن با بروشور در چگونگی معرفی موضوع است. کاتالوگ موضوع را بصورت فهرست وار معرفی می کند. به عبارت دیگر ، تنها فهرستی (معمولاً مختصر) از موضوع ارائه می دهد ، در حالی که بروشور بطور مفصل و دقیق به معرفی موضوع می پردازد. جنسیت کاغذ و مقوا در کاتالوگ با توجه به دفعات بیشتر استفاده از آن نسبت به بروشور ، باید دوام و در نتیجه گرماژ بیشتری داشته باشد.

پوستر يك رسانه و ابزار برای اطلاع ‌رسانی است. طبق تعريفی كه در ديكشنری‌ها آمده ، پوستر صفحه‌ای است كه بر روی ديوار نصب می‌شود ، ماموريتی برای اطلاع ‌رسانی دارد ، آگاهی می ‌دهد و مطلبی را می ‌رساند. در اواخر قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم نيازهای اجتماعی و فرهنگی ايجاب می‌كرد كه يك چنين ابزاری بوجود بيايد. در نتيجه می‌توانيم بگوييم پوستر ، به كمك كار تبادل اطلاعات در سطح جامعه آمد.

با توجه به محتوا و محل استفاده ، پوسترها به صورت های مختلف از قبیل بنر ، فلکس ، پلات و لمینت ، استیکر و ... ارائه می شوند.

کارت ویزیت در کلامی خلاصه و رسا ، وسیله ایست ابتدا برای معرفی شما و سپس ارائه راههای ارتباطی با شما. کارت ویزیت برای تبلیغات و بازاریابی ، به طور مستقیم استفاده نمی شود. اما شاید بتوان گفت به دلیل اینکه اولین مرحله تعامل شما با مشتری یا ارباب رجوع توسط ارائه کارت ویزیتتان می باشد ، همیشه مهم و تاثیر گذار خواهد بود. کارت ویزیت به طور غیر مستقیم بخشی از کار بازاریابی و تبلیغات شما را برعهده خواهد داشت.